Historia

Brzeg OławyPoczątki naszego klubu

Pomysł na utworzenie we Wrocławiu klubu morsów zrodził się na początku września 2006 roku. Wtedy to Arnold, który od dawna lubił zimno postanowił zostać morsem. Stwierdził, że fajnie byłoby kąpać się w grupie, tak jak to robią morsy w innych miastach. Razem z rodziną rozpoczął poszukiwania informacji o morsach we Wrocławiu. Niestety okazało się, że w stolicy Dolnego Śląska nie ma żadnego klubu. Jedyne informacje jakie się pojawiały, były apelami pojedynczych osób o wspólne kąpiele. Wtedy Arnold postanowił działać. Razem z Anią utworzyli stronę, aby ułatwić morsom odnalezienie się. Pan Dariusz z www.morsy.pl udostępnił miejsce na serwerze aby WROCŁAWSKIE MORSY mogły zaistnieć w sieci. Pod koniec września wystartowała pierwsza wersja naszej strony.

Pierwsza kąpiel odbyła się 8 października 2006 r. Niestety mimo komunikatu na stronie, a także informacji mailowych, na miejscu spotkania stawiło się tylko 5 osób: Arnold, Inga (mama Arnolda), sześcioletni Adrian - syn Arnolda i Ani, Ania (wtedy tylko obserwator) i Marek, który tak jak Arnold od pewnego czasu myślał o zimnych kąpielach . Po rozgrzewce morsy zanurzyły się w wodzie (tylko Ania została na lądzie). Temperatury wody i powietrza były zbliżone (woda 17,0 stopni, powietrze 17,2). Wszyscy świetnie się bawili.

Podczas kolejnych spotkań miłośników zimnych kąpieli przybywało: Jurek, Mirek, Krystian, Jacek, Jarek, Łukasz i Wojtek. Pod koniec 2006 roku Arnoldowi udało się przekonać również swoją żonę Anię i jej mamę Ewę. Razem z WROCŁAWSKIMI MORSAMI kąpali się także: Zbyszek z Koszalina, Leszek z Jawora oraz Natalia.

Kategoria: