Grupa biegowa Wrocławskich Morsów

Tomek

Inicjatywa założenia grupy biegowej pojawiła się w styczniu 2012 roku. Poprzez propagowanie morsowania jako dobrej metody na hartowanie organizmu i regenerację mięśni po treningach do grona morsów zaczęło dołączać coraz więcej biegaczy maratończyków. W czasie wspólnych treningów często rozmawialiśmy o łączeniu biegania z morsowaniem i ostatecznie podjęliśmy decyzję, że spróbujemy stworzyć inicjatywę pod nazwą Grupa Biegowa Wrocławskie Morsy.

Pierwszym krokiem było założenie wątku na forum dyskusyjnym Wrocławskich Morsów z propozycją utworzenia Grupy, aby zainteresować wszystkich pomysłem. W początkowym okresie było nas kilka osób, ale z biegiem czasu nasza Grupa Biegowa zaczęła się powiększać. W miesiącu marcu już wyposażeni w koszulki z nazwą grupy wystartowaliśmy w Półmaratonie Ślężańskim. Na zawody przybyliśmy samochodami z chorągiewkami Stowarzyszenia, oraz z balonikami. Wielu biegaczy zauważyło nasz udział i bardzo entuzjastycznie potraktowali nasze przedsięwzięcie.

Od tego czasu do dnia dzisiejszego zaliczyliśmy wiele startów w barwach GB Wrocławskich Morsów, co więcej wyjazdy na zawody były okazją do integracji naszego klubu, bo wielu niebiegających jechało z nami i dopingowało nas na trasie biegu. Należy tutaj zaznaczyć, że Klub Wrocławskie Morsy zajął pierwsze miejsce dla grupy kibicującej podczas Maratonu Wrocławskiego w 2012 roku.

W międzyczasie działalność naszej grupy biegowej rozszerzyła się o narty biegowe. W sezonie zimowym 2011/2012 i 2012/2013 wielu członków Stowarzyszenia dołączyło do biegania na nartach, łącząc to przy okazji z morsowaniem. Można przyznać, że mamy swoje miejsce do morsowania w górach izerskich, a jest nim rzeczka Izera. Często podczas wypadów narciarsko-biegowych kąpiemy się w tym potoku wzbudzając powszechny entuzjazm innych narciarzy.

Powstanie Grupy Biegowej zintegrowało środowisko morsujących biegaczy. Razem planujemy wyjazdy na zawody, razem organizujemy treningi i zachęcamy innych do aktywnego spędzania czasu.

Wiele aktualnych informacji dotyczących wyjazdów, treningów i działalności naszej grupy biegowej znajdziecie na forum dyskusyjnym Wrocławskich Morsów.

Wszyscy, którzy zechcą przyłączyć się na naszego grona będą mile widziani. Serdecznie zapraszamy.

Kategoria: