Podsumowanie sezon

Asia

Morsiaczki kochane!

Parę słów podsumownia naszego "zakończonego" sezonu 2013/2014.

 1. Ostatnia sobotnia kąpiel na Morsim Oku odbyła się w Wielką Sobotę 19 kwietnia:
  • wykąpalismy się z koszyczkiem ze święconką
  • pogralismy w wodzie w "jajka", tworząc nową, wesołą tradycję
  • uroczyście ściągnęliśmy flagę z masztu
  • sentymalntalnie  ogarnęliśmy wzrokiem nasz "przerębel" i do zobaczenia... MORSIE OKO!

 2. Zakończenie wyjazdowe w Przesiece 25-27 kwietnia
  W piątek wieczorem do POLO dotarła grupa szturmowa i od razu ruszyła pod wodospad, tam – kąpiel zdrowotna dla "niecierpliwych" w towarzystwie przypadkowego przechodnia czyli Morsa-Ryśka ze Świebodzina (gdzie jak gdzie, ale przy wodospadzie zawsze morsa można spotkać) następnie rozmowy przy ciepłym kominku i zimnym piwie z gośćmi z Czech. W sobote od rana ruch-przyjeżdżają pozostałe morsy, nie marnujemy czasu tylko dzielimy się na grupy wycieczkowo-wypoczynkowe:
  • dla ambitnych bez szlaku byle do góry
  • dla jeszcze bardziej ambitnych na Chojnik ale bezdrożami
  • dla pragnących wreszcie ciszy i spokoju "bieg "pod wodospad w celu...
  • dla "odpoczywających inaczej" przygotowanie ogniska.
  Po przygodach Z BURZĄ na szlaku, na festynie sołeckim i podczas walki o ogień – zasłużony odpoczynek przy ognisko-grillu i przy grze w bule – wszystkie pozycje dozwolone. Wieczorem nastrojowa kąpiel w blasku pochodni, przy wodospadzie wręczamy Puchar Przechodni naszej najmłodszej morsujacej Paulince oraz Bal Dresiarzy czyli kresz króluje-kolorowo i głośno do świtu. Na zaplanowaną na niedzielę uroczystą kąpiel, kończącą sezon morsowy 2013/2014 czyli "zamknięcie" MORSÓW pod wodospadem Podgórnej przybyli tez przedstawiciele klubów z Lubania i Przesieki. WIELKIE DZIĘKI WSZYSTKIM ZA WSPANIAŁE TOWARZYSTWO I ZABAWY KĄPIELOWE!!!

 3. Teraz moja ulubiona statystyka... W sezonie morsowaliśmy podczas – 30 sobót kąpielowych,16 dodatkowych, spontanicznych, bez okazji i z okazji (każda okazja jest dobra), 6 imprez zorganizowanych przez inne kluby, gdzie naliczyłam 1038 morsokąpieli,co daje średnio: 19,96 morsoosób/ kąpie 4,89 morsoosób kąpielowych/ dzień. Nie wiem po co to liczyłam ,ale tak już mam ...

Kocham Was!
MorsAsia

Kategoria: