2013-10-26 Przesieka

W sobotę rano, gdy zjechali pozostali uczestnicy oficjalnego wyjazdowego rozpoczęcia sezonu morsowego 2013/2014 Wrocławskich Morsów, bardzo liczna grupa morsów udała się na wycieczkę w góry. Po naradzie wyznaczono pierwszy punkt wycieczki – Szwedzkie Skały, do których wcześniej nie udało nam się dotrzeć. W miłej atmosferze, przy pięknej pogodzie spokojnie mijały nam kolejne minuty  i godziny marszu. Po dotarciu na miejsce, krótkim odpoczynku i udokumentowaniu wszystkiego grupa podzieliła się na trzy podgrupy. Pierwsza grupa postanowiła wrócić do ośrodka odwiedzając po drodze wodospad i odbywając z nim kąpiel, druga grupa postanowiła iść dalej tzn. na Przełęcz Karkonoską a trzecia grupa nikomu nie zdradziła celu swojej dalszej wędrówki :).

W tym samym czasie do Przesieki zjeżdżali  pozostali uczestnicy imprezy, Lubańskie Morsy przygotowały przy swoim domku ognisko przy którym odbywały się ciekawe rozmowy, pieczenie kiełbasek itp.

Około godziny 18:30 morsy zaczęły gromadzić się na miejscu zbiórki aby razem z zapalonymi pochodniami udać się na nocną kąpiel pod wodospad...
Zejście jak zwykle było rozgrzewką i dostarczyło emocji. Oprócz naszych wrocławskich i lubańskich morsów w kąpieli brały udział morsy z: Ostrowa Wlk, Kudowy, Przesieki oraz debiutanci z Jeleniej Góry.

Po wspaniałej, orzeźwiającej kąpieli rozpoczęły się przygotowywania do balu morsów. O godz. 20:30 nastąpiło uroczyste przywitanie gości, poczęstunek, a następnie morsy w kolorowych przebraniach "dzieci kwiaty" ruszyły do wspólnej zabawy. W międzyczasie odbyła się loteria morsowa, a wszystkie upominki były w jedynym słusznym kolorze - pomarańczowym :) Zabawa przy muzyce przygotowanej przez naszego dj Chrisa trwała do wczesnych godzin rannych. W związku z tym na sen nie pozostało nam już dużo czasu, bo przed południem o 11:30 wyruszaliśmy pod wodospad.

Kategoria: