2014-11-21 Życzliwa kąpiel z życzliwymi

Dzień Życzliwości - Życzliwa Kąpiel z Życzliwymi

Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. We Wrocławiu święto obchodzone jest od 9 lat. Wrocławskie Morsy biorą w nim udział po raz drugi.

Kilka minut przed godz. 16 grupa około 20 osób zebrała się na kąpielisku Morskie Oko aby zimną kąpielą uczcić święto, które naszym zdaniem warto rozpowszechniać. W spotkaniu towarzyszył nam także reporter radia RMF FM, któremu kilka morsów udzieliło krótkiego wywiadu.

Po bardzo życzliwym przywitaniu każdy uczestnik otrzymał upominki ufundowane przez Biuro Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia, a były to: pyszne czekoladki, pamiątkowe kartki i kalendarzyki, grafikę do których stworzył nasz klubowy kolega Andrzej (pozostałe upominki zostały rozlosowanie po kąpieli).

Następnie zrobiliśmy rozgrzewkę, którą poprowadziła, przy skocznej muzyce, nasza koleżanka Ania. Po rozgrzewce wbiegliśmy do wody z okrzykiem radości. Część z nas miała na sobie żółte koszulki oraz ze sobą uśmiechnięte żółte balony.

Szczególną opieką otoczyliśmy osoby, które na kąpieli były pierwszy raz. Udzielaliśmy rad, dawaliśmy cenne wskazówki. W wodzie, przy blasku księżyca prowadziliśmy wesołe i interesujące rozmowy.

Po kąpieli przystąpiliśmy do losowania pozostałych upominków (koszulek).

Pamiątkowego zdjęcia nie udało się nam zrobić. Po pierwsze w pośpiechu i podekscytowaniu zapomnieliśmy o zabraniu aparatu fotograficznego, a po drugie dość szybko zrobiło się ciemno i zdjęcia robione telefonami komórkowymi nie wyszły. Mimo to Życzliwa Kąpiel z Życzliwymi pełna uśmiechu, radości i wesołych okrzyków na długo utkwi nam w pamięci.

Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli znowu dołączyć do oficjalnego świętowania Dnia Życzliwości w naszym mieście, a idea tego święta nie ograniczy się do jednego dnia w roku, ale przez cały rok będziemy dla siebie mili i życzliwi.

Z morsowymi pozdrowieniami
Ania Maciejec


Zobacz również relację z ubiegłorocznej Życzliwej Kąpieli z Życzliwymi.

Kategoria: